Рецепти

Витамински Микс за Убаво Утро

Протеини - 6.3g
Вкупно масти - 5.4g
Јагленихидрати - 140.5g
Калории - 611Kcal

Состојки:

Неколку јагоди

½ јаболко

½ банана

1 кајсија

½ парче ананас

1 лажица гоџи бери – Vitalia

50 g суво овошје – Vitalia Exotic Mix

1 лажичка ливадски мед – Vitaliа.

Начин на подготовка:

Сите состојки насечкајте ги на парченца и измешајте ги заедно.
Комбинирајте го овој витамински микс со зелен чај со лимонова трева и ѓумбир од Виталиа