Прикажувам 13–24 од 26 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Кето Крекери | Семиња

58.00 ден

Крцкави кето крекери формулирани со 6 вида на семиња-суперхрана, збогатени со протеин од грашок и со одлична арома на оригано. Совршени за вашите омилени намази, сосови, макало. Како дел од кето диетата, една порција од 25g обезбедува 5g јаглехидрати и 6% од потребната енергија за утринска или попладневна ужина.

Кето Мусли | Јаткасто Овошје, Чоколадо, и Семиња

276.00 ден

Вкусна комбинација на крцкави мусли, слатко-горчливо темно чоколадо, нутритивно-богати јаткасти плодови и супер семиња. Формулирани со висококвалитетни состојки и само 4g јаглехидрати на порција, кето муслите со јаткасто овошје се одличен избор за вашиот утрински ритуал. Како дел од кето исхраната, 1 порција од 55g обезбедува 14% енергија со само 4g јаглехидрати и ниско количество на шеќери.

Кето Пралине | Путер од Кикирики

103.00 ден

Вкусен и здрав кето десерт формулиран од квалитетно темно чоколадо и кремаст путер од кикирики и крцкави јаткасти плодови. Овие слатки пралине се совршена нискојаглехидратна ужина и десерт, со крцкава текстура и одличен вкус. Како дел од кето диеата, една порција кето пралини (24g) обезбедува 5.8g јаглехидрати и 7% од потребната енергија за утринска или попладневна ужина/десерт.

Кокосово Органско Масло | 210мл

249.00 ден

Кокосовото масло е едно од најздравите масла кое се употребува во исхраната. Претставува растително масло кое се добива преку пресување на внатрешноста на кокосот со што се зачувуваат сите корисни својства на маслото.

Новогодишен Пакет – Едиција 2022

295.00 ден

Во на духот на дарувањето, составивме специјално пакетче исполенто со уникатни производи за заедно да ги прославиме новата година и божиќните празници на здрав начин.

Уживајте во здравите и вкусни задоволства и споделете ги радосните моменти со вашите најблиски!

Среќна Нова Година!

Пробиотска Oвесна Kаша | Киноа, Малина и Чиа

40.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотска Овесна Каша | Кокос, Шумско овошје и Бело Чоколадо

40.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотско Колаче | Путер од Кикирики и Јаткасто Овошје

39.00 ден

Нова генерација на функционална ужина - Вкусно динамично дуо од кремаст путер од кикирики, крцкави јатки и неодолив какао прелив преточено во пробиотско колаче на иднината. Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери.

Пробиотско Колаче | Темно Чоколадо и Лешник

39.00 ден

Нова генерација на функционална ужина - Пробиотско колаче со темно чоколадо, надополнето со ароматичната крцкавост на лешникот кое ќе ви ги задоволи нутритивните потреби за енергетичен ден. Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери. Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотско колаче | Црвено Овошје, Чиа Семе, и Бел Крем

39.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Протеин од Грашок

105.00 ден

Протеин од грашок во прав е суплемент добиен од екстракција на протеин од зрно грашок. Претставува идеален додаток во производи за зголемување на количината на протеин. Протеинот од грашок е од растително потекло и хипоалерген. Протеинот од грашок ги содржи сите девет основни аминокиселини кои вашето тело не може да ги создаде и мора да ги добие од храна.

Протеинска Овесна Каша | Лешник и Бело чоколадо

57.00 ден

Започнете го денот со добар извор на протеини. Зачувавме сè што ги прави нашите оригинални овесни каш посебна и додадовме протеин од сурутка за да создадеме декадентен појадок полн со хранливи материи. Крцкави лешници и целозрнест овес во комбинација со слатки парчиња бело чоколадо се топат во секој залак. Следејќи го трендот на купувачите за консумирање на протеинска храна со намалена количина шеќери, нашата протеинската линија од барови и мусли ја збогативме со овесна каша, со само 1g шеќер во порција, популарен оброк и вистинска додадена вредност за категоријата.